Zasady tworzenia dobrych reklam w internecie

Dzisiaj, żeby znaleźć się w pierwszej dziesiątce wyszukiwań w Google ważna jest reklama, tak aby nasz potencjalny klient mógł trafić na naszą stronę. Z pomocą, do pojawienia w tej magicznej dziesiątce, przychodzi nam baner reklamowy. Jak zrobić aby działał i przyciągał najwięcej ludzi?

1. Reklamy i banery dla użytkowników Internetu są po prostu i zwyczajnie wnerwiające, ponieważ migają jaskrawymi kolorami i migają za szybko, przez co niektóre osoby mogą dostać ataku padaczki, dlatego zaleca się delikatne pastelowe kolory lub napisy na zasadzie kontrastu, które zaciekawią potencjalnego klienta do kliknięcia w reklamę.

2. Musimy wiedzieć gdzie powinna pojawiać się dana reklama, ponieważ dziwnie i nie efektywnie będzie się pojawiać np. reklama podpasek dla strony/forum dla mężczyzn o tarczach diamentowych. Należy pilnować tego, gdzie występuje nasza reklama, ponieważ szybko wyczerpiemy budżet kliknięć w ciągu dnia.

3. Jeśli nudzi nam się zwykłe zdjęcie można zastosować pewien chwyt – na zdjęciu wkleić pasek przewijania filmu. Nie jest to zbyt etyczne, jednak działa na zdjęciu. Przez ten chwyt, kiedy chcemy przewinąć „film” klikamy w reklamę, która kieruje nas na daną podstronę lub stronę główną klienta, ale należy pamiętać aby nie używać jej za dużo razy, ponieważ prędzej czy później będzie mniejsza klikalność w reklamę.

4. Warto mieć kilka wzorów reklam, które będą prowadziły do tej samej strony lub podstrony. Reklama może się pojawiać w tym samym miejscu, lecz niektórych ludzi może zainteresować druga reklama niż pierwsza. Niektóre reklamy pojawiają się np. w przerwie pomiędzy grami albo na portalach społecznościowych jak Facebook lub też na aplikacjach jak Discord czy Skype.